Mech na ścianie cena. Zielone ściany - cena za ułożenie mchu na ścianie.
Cena mchu na ścianie

Od czasu pojawienia się na naszym blogu artykułu’ zielone ściany z mchu (artykuł przeczytacie tutaj) spływa do nas bardzo dużo wiadomości w których zainteresowani zadają nam  pytania związane ze sposobem układania i użytkowania mchu oraz jego ceną.
Tak, to właśnie cena jest najbardziej istotnym faktem i na niej skupimy się w tym artykule.  W większości przypadków jest głównym kryterium decydującym o wyborze przez nas materiału jakiem jest mech, na 'zieloną ścianę’ w naszym wnętrzu.
W poprzednim artykule przedstawiliśmy Wam drodzy czytelnicy kilka informacji na temat 'zielonej gwiazdy’. Są one w większej mierze wynikiem naszych obserwacji, bowiem od kilku lat układamy i instalujemy mech zarówno w mieszkaniach prywatnych i firmach.

Poniżej podajemy orientacyjne koszty, oraz co na nie wpływa. Oczywiście każde zlecenie jest indywidualnie wyceniane, stąd też cen za m 2 będzie różna w zależności od powierzchni na jakiej chcemy mech ułożyć.

Jaka jest cena mchu na ścianie?

Kwoty oscylują od 1600 – 2000 zł/m2 mchu na ścianie.

Co wpływa na jego cenę?

– Materiał (przede wszystkim jakość!!! Bazujemy na mchu norweskim, który jest naturalnie pozyskiwany w swoim środowisku – dzięki temu nie jest problematyczny w użytkowaniu. Sami posiadamy go w swoim domu i od kilku lat wygląda tak samo – nie traci barwy, nie kruszy się i nie kurzy).
– Ilość jak idzie na ułożenie 1m2 (producenci podają że jet to 5kg/m2, z doświadczenia wiemy że zużywa się ok. 7kg/m2, tak aby ułożony na ścianie wyglądał bardzo efektownie, a powierzchnia na której jest ułożony nie prześwitywała, szczególnie w skrajnych warunkach tj. niska temp. czy mała wilgotność powietrza, gdy mech traci na swoim turgorze.
– Przygotowanie Chrobotka, do stanu gotowego do użytku wymaga dużo pracy, ponieważ posiada on w sobie dużo zanieczyszczeń typu igły, dodatkowo trzeba go odpowiednio przyciąć. Wierzcie lub nie, zajmuje to 2/3 całości czasu poświęconego na wykonanie danego elementu.
-To samo dotyczy mocowania mchu. Jest to bardzo pracochłonne zadanie zajmujące czasami nawet kilka tygodni.

Czy cena za Chrobotek reniferowy jest wysoka? dla jednych tak, dla innych nie. Jest to produkt 'Premium’, więc i cena jest adekwatna. Jedno jest pewne – EFEKT  JEST GWARANTOWANY.
Sami oceńcie:)

mech-na-scianiePomysł na wnętrze - zielone ściany z mchumech-aranzacje

Zapisz

Zapisz


Share:

7 komentarzy

 • Halina

  2017-02-17

  Troszkę kosztuje ale efekt jest wspaniały. Teraz nie ma już tematu tabu ile kosztuje i za co sie płaci.

  Reply
 • Mech Chrobotek

  2017-10-04

  Jeżeli chcemy gęsto potrzeba 7-7,5 kg potwierdzam

  Reply
 • Gracek

  2018-02-28

  Mnie jakoś niespecjalnie dziwi rosnąca popularność ogrodów wertykalnych. Wynika to głównie z tego że przy obecnej panice związanej ze smogiem etc. ludzie szukają zielni tam gdzie się da. Stąd pojawianie się tak wielu firm związanych właśnie z tworzeniem tego typu aranżacji jak np. wertykalni. pl

  Reply
  • Porady Ogrodwe

   2018-03-02

   Jest w tym troszkę racji. Ściany z mchu są innowacyjne, zajmują mało miejsca, mogą być instalowane w miejscach bez światła itp. Największą jednak ich zaletą jest to, że nie wymagają pielęgnacji (podlewania, cięcia) i bardzo trudno jest im zrobić krzywdę:)

   Reply
 • Leszek M

  2018-05-02

  naprawdę fajna sprawa. mam całą ścianę klatki schodowej w jaskrawozielonym chrobotku. nie jest to najtańsze rozwiązanie w wystroju wnętrz ale warto z kilku powodów, zieleń uspokaja, fajnie pachnie lasem, podświetlenie sciany powoduje że efekt wizualny robi niesamowite wrażenie:) pielęgnować rzeczywiście nie trzeba. byle nie było za sucho i zbyt blisko ogrzewania. zamawiałem w formie paneli ściennych z mchu na …. i sam montowałem na taśmę dwustronną piankową składając całość jak puzzle, 25min roboty i efekt elegancki:)

  Reply
 • Adrian

  2023-04-26

  Szkoda tylko, że wszyscy kłamią. To nie mech a grzyb i nie ma nic wspólnego z naturalnym. Jest farbowany (wszystkie kolory poza zielonym są chemiczne) do tego stabilizowany w glicerynie. Więc to martwy grzyb, którego sprzedają jak by był ze złota wmawiając nieświadomej gawiedzi, że kupując farbowanego nieboszczyka kupują produkt premium…

  Reply
  • Łukasz

   2023-05-18

   Wszystkie kolory poza szaro-białym są sztuczne:)

   Reply

Dodaj komentarz

*

CommentLuv badge

Inny Wymiar Zieleni ...