Najlepsza folia do oczka wodnego i stawu kąpielowego %
Najlepsza folia do oczka wodnego i stawu kąpielowego

Najlepsza folia do oczka wodnego i stawu kąpielowego

Centra ogrodnicze i markety oferuję wiele rodzajów folii, nie wszystkie jednak zdają egzamin przy budowie oczka wodnego.

Na pewno nie poleciła bym użycia folii do oczka wodnego typu  budowlana, chociaż kusi ceną 🙂 Jest to najgorszy wybór na który wciąż większa liczba osób się decyduje. Wykorzystując ją do wykonania oczka wodnego musimy uważać aby jej nie przerwać bo jest cienka i delikatna, a nawet jeśli uda się bez szkody wyłożyć przygotowaną nieckę, zalać wodą i nie będzie przeciekać przez pierwszy rok, to z pewnością w kolejnym lub w następnym roku będzie trzeba ją i tak wymienić – ta folia się nie nadaje!!! Jej przeznaczenie jest zupełnie inne.

Jaką więc wybrać folię do oczka wodnego, zbiornika lub innego elementu, aby służyła na lata a przy tym nie zrujnowała naszego portfela?

My polecamy folie EPDM. Jest najlepszym wyborem, którego możemy dokonać. Dlaczego?

 • Jest bardzo odporna na przebicia korzeni drzew

Jest bardzo rozciągliwa – łatwo wpasuje się w przygotowaną nieckę pod oczko wodne. Teren nie musi być idealnie gładki i nie musimy układać pod nią geowłókniny – małe kamienie czy korzennie nie będą nam przeszkadzały. Jeśli dodatkowo rozłożymy folię na słońcu ułatwi nam to pracę – będzie jeszcze bardziej elastyczna.

 • Dostępność rozmiarów ułatwi jej ułożenie bez straty w docinaniu

Występuje w różnych rozmiarach arkuszy – dzięki czemu rozmiar możemy dopasować do naszego oczka, tak aby było jak najmniej strat przy jej docinaniu.  Łatwo się łączy, a w razie przerwania można łatwo ją naprawić.

EPDM dostaniemy w  następujących arkuszach:

6,10 x 30,5 mb – 186 m2

7,62 x 30,5 mb – 232 m2

9,15 x 30,5 mb -279 m2

12,20 x 30,5 mb – 372 m2

15,25 x 30, 5 mb -465 m2

Dostępne w grubościach – 1,02 cm, 1.14 cm i 1,2mm

Oczywiście nie musimy kupować całej rolki 🙂 tylko taką długość, jaką nam odpowiada. Generalnie większość sklepów sprzedaje ją na metry.

 • Długie użytkowanie i wytrzymałość

Jest bardzo wytrzymała na wysokie i niskie temperatury. Zachowuje swoje właściwości w przedziale od -450 do + 500 °C!!! Odporna jest na promieniowanie UV  – gwarancja jaką dają producenci to nawet 25 lat.

 • EPDM można układać w minusowych temperaturach  co jest niewątpliwie jej duża zaletą

 • Jest ekologicznym materiałem

Przyjazna dla środowiska!!! Posiada atesty, jest bezpieczna dla zwierząt, które będą mieszkały w zbiorniku. Dostaniemy tez folie bez atestów, przy zakupie dobrze jest zorientować się w tym temacie.

Minusem jest kolor folii -czarny, ale to akurat łatwo zamaskować np. sadząc w oczku dużo roślin wodnych, a odpowiednio dobrane będą nam również filtrować wodę. Poza tym po miesiącu osadzą się na dnie glony i inne zanieczyszczenia i czarny kolor nie będzie tak widoczny.

Cena nie jest wygórowana, w porównaniu do jej jakości i wynosi od 50 do 59 zł za m2.

Dobra folia to postawa udanej realizacji zbiornika.

Folię EPDM kupisz u sprawdzonego przedstawiciela:  Stawy Ogrodowe 

 

 

folia, oczka wodnego, stawu kąpielowego

 

Zapisz


Share:

5 komentarzy

 • zGarden

  2018-04-10

  Sam nie długo będę robił oczko wodne więc artykuł bardzo mi się spodobał.

  Reply
  • Łukasz

   2018-04-21

   Dziękujemy 🙂

   Reply
 • Barbara

  2018-09-17

  Również jestem na etapie planowania oczka wodnego i szczerze mówiąc myślałam o założeniu folii do oczek wodnych akwen. Dostępny kolor to czarny i niebiesko-zielony. Jak dopytałam fachowców jak to zrobić powiedzieli, że spokojnie mogę jej użyć i dodatkowo zalecali położyć geowłókninę pod spód . Nie wiem czy ta folia basenowa jest inna od tej do oczek wodnych ?

  Reply
  • Łukasz

   2018-09-17

   Folia akwen jest koloru niebieskiego i grubości 0,4mm. Folia PCV jest grubości 0,5 i 1mm i koloru czarnego lub oliwkowego. My osobiście mieliśmy styczność z typową folią do oczek wodnych – PVC – Folia do oczka wodnego

   Reply
 • Anna Bartnicka

  2019-03-14

  Warto wybrać produkt mocny i wytrzymały. Dobrze jest mieć sprawdzonego sprzedawcę, a do takich można zaliczyć …….. To producent wysokiej jakości folii hydroizolacyjnych. Tam z pewnością dostaniecie produkt najwyższej jakości.

  Reply

Dodaj komentarz

*

CommentLuv badge

Inny Wymiar Zieleni ...