Dania – Ogród botaniczny w Aarhus. Ogrody Europy.
Dania – Ogród botaniczny w Aarhus

Ogród botaniczny w Aarhus

Podróżując po Polsce i za jej granicami zawsze staram się poszukać ogrodowych inspiracji. Tak było i tym razem kiedy moje nogi zawędrowały do miasta Aarhus w Danii. Mimo późnej jesieni odkryłam tam świetnie zaplanowany ogród botaniczny z tropikalną nutą.

ogród botaniczny Dania

 

Ogród botaniczny jest jednym z największych parków w Aarhus.

 

Rozmieszczony  jest na  pagórkowatym terenie i tworzy zieloną oazę. Znajdują się tu rozległe trawniki z dużą ilością starych drzew a wśród nich zlokalizowane są małe, kameralne wnętrza krajobrazowe.

OGRÓD BOTANICZNY AARHUS

Strumień rzeki biegnie przez cały ogród, tworząc trzy jeziora i spływa w dół aż do Starego Miasteczka Aarhus będącego muzeum miejskim.

stare miasto ogród botaniczny

MUZEUM OGRÓD BOTANICZNY

MUZEUM STARE MIASTO

WIDOK NA STARE MIASTECZKO AARHUS

Architektura miejska

W całym parku rozmieszczone są liczne stoły i ławki gdzie można urządzić sobie piknik lub grilla i cieszyć się pięknymi widokami bujnej roślinności.

Duży wybór roślin

 

OGRÓD BOTANICZNY AARHUS

W parku znajdują się tematyczne kompozycje ogrodowych roślin z różnych siedlisk występujących w Danii. Istnieje również specjalny dział zawierający najbardziej znane rośliny lecznicze oraz zbiór ciekawych traw i bylin.

OGRÓD BOTANICZNY AARHUS

ogród_botaniczny_Dania 17

Wszystkie rośliny są skrzętnie opisane na tabliczkach informacyjnych, dzięki czemu z łatwością możemy poszerzyć swoją wiedzę odnośnie roślin ogrodowych.

 

Szklarnie z roślinnością tropikalną i subtropikalną

 

W 2014 r zostały rozbudowane szklarnie w których możemy obejrzeć kolekcje pięknych kwiatów i imponujących roślin z czterech stref klimatycznych.

OGRÓD BOTANICZNY DANIA

OGOGRÓD BOTANICZNY DANIA

Spacerując wśród gęstego „lasu” tropikalnego odczujesz go różnymi zmysłami.

OGRÓD BOTANICZNY DANIA

ogród botaniczny dania

ogród botaniczny dania

ogród botaniczny daniaogród botaniczny dania

ogród botaniczny dania

ogród botaniczny aarhus

Wysoka temperatura, zapach olejków eterycznych roślin, widok licznych motyli i dźwięki zwierząt ( w tym przypadku tylko odtwarzane z głośników) spowodują, że poczujesz się jak w innej strefie klimatycznej.

ogród botaniczny aarhus

Dodatkowo w wielu miejscach wśród  kolekcji roślin rozmieszczone są punkty informacyjne -monitorki w których można obejrzeć małe opowieści o bogactwie natury i jej wpływie na nasze otoczenie.

ogród botaniczny aarhus

ogród botaniczny dania

ogród botaniczny dania

OGRÓD BOTANICZNY DANIA

Ogród botniczny

 

Zobacz mapę Ogrodu Botanicznego, Aarhus.

 

OVERSIGTSkort.pub

 

 

Duński Ogród botaniczny w Aarhus jest otwarty dla odwiedzających przez cały rok i jest warty odwiedzenia o każdej możliwej dla Was porze roku. Ogród cieszy się dużym zainteresowaniem u dorosłych jak i u dzieci. Wstęp do ogrodu botanicznego jak i szklarni jest bezpłatny.


Share:

Dodaj komentarz

*

CommentLuv badge

Inny Wymiar Zieleni ...