Ściółkowanie gleby jesienią. Czym wyściółkować ogród.
Ściółkowanie gleby jesienią?

Ściółkowanie gleby jesienią

Ściółkowanie gleby – jakie ma znaczenie ? Zazwyczaj to pierwsze wiosenne promienie słońca skłaniają nas do wizyty w sklepie ogrodniczym. Rozglądamy się za nowinkami w asortymencie oraz za podstawowymi artykułami takimi jak ziemia czy kora. Zastanawialiście się kiedyś czy ściółkowanie gleby ma jakieś znaczenie dla Naszego ogrodu w okresie  zimy ?

sciolkowanie

 

Ściółkowanie rabat jest bardzo popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym i zarazem dekoracyjnym w sezonie wiosennym.  Wtedy  nasz ogród budzi się do życia a my nabieramy sił i zapału do posprzątania po długim okresie zimowym ( nie zależnie od tego jak długo trwał 🙂).

porady ogrodowe

 

Ściółkowanie roślin ważne jest również w okresie jesiennym. Choć aura często już nie sprzyja warto sprawdzić czy nie brakuje ściółki koło roślin.

 

Utrzymanie ściółki na glebie w okresie zimowym pomaga w utrzymaniu temperatury na wyrównanym poziomie . Gleba, która pokryta jest ściółką zamarza płycej lub prawie w ogóle w słabsze zimy. Dzięki temu u roślin zimozielonych nie będą występowały braki wody. Dodatkowo warstwa ściółki niczym ciepła kołderka chroni nasady pędów oraz płytkie  korzenie przed przemarznięciem.

 

sciolkowanie-4

sciolkowanie-3

carex
Trawy ozdobne w ogrodach

Share:

Dodaj komentarz

*

CommentLuv badge

Inny Wymiar Zieleni ...